• امروز جمعه چهارم خرداد 1397 

اخبار سازمان اوقاف

گروههای خبر
مطالب ویژه

کانال امامزادگان استان البرز

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

عید قربان، عید ابراهیم و پیروزی او بر شیطان است

عید قربان، عید ابراهیم و پیروزی او بر شیطان است

عید قربان عید ابراهیم و پیروزی او بر شیطان و تبلور و تجسم عبودیت و بندگی بزرگترین انسان تاریخ در برابر پروردگار متعال است

 چهارشنبه 8 شهریور 1396   72  0      

به گزارش واحد خبر روابط عمومي اداره كل،  حجت الاسلام و المسلمين حسين مهديان رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان كرج ضمن تبريك به مناسبت عيد قربان اظهار كرد:عید قربان فلسفه‌های متنوع و متعددی را با خود به همراه دارد که همه در نقطه‌ای کانونی به هم می‌رسند كه این نقطه تقرب به خداوند است.
 
وي تصريح كرد:عید قربان مجرای فیض الهی و بهانه عنایت رحمانی به بندگان مؤمن و مسلم و مطیع است.
 
اين مسئول گفت:در برخي موارد باید تیغ اراده بر حنجر نفسانیات گذاشت و ذبح قربانی رمزی از ترک هواهای نفسانی و روی آوردن به رضای الهی است.
 
مهديان بيان كرد:عبودیت خدا و تسلیم حضرت حق بودن در این عید تجسم یافته و بزرگ داشته شده است به گونه ای که همه انسان ها از ابراهیم پیامبر که اسوه و نمونه بود، الگو بگیرند.
 
رئيس اداره اوقاف و امور خيريه شهرستان كرج افزود:بهترین عمل در روز عید قربان، برائت از مشرکان و شیطان های عینی عالمه  است و این فقط وقتی ممکن می شود  که مسلمانان با هر اندیشه و مذهبی با یکدیگر همدل و متحد باشد.
 
مهديان يادآور شد:قربانی کردن، درس بزرگ حضرت ابراهیم(ع) به همه انسان هاست وقتی حضرت به قربانی کردن پسرش، اسماعیل مأمور شد بدون هیچ تردیدی به جانب خداوند شتافت و جگرگوشه اش رو به آستان پروردگار تقدیم کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر